pl | en

Standardy operacyjne

transport pionowy
kompetencje

Jedno z kluczowych ryzyk na budowie związane jest z transportem pionowym. Aby jeszcze lepiej kontrolować to ryzyko, grupa Porozumienia Deweloperów wdrożyła standard szkoleń dla sygnalistów i hakowych. Każdy sygnalista i hakowy przed rozpoczęciem pracy na budowie zobowiązany jest do przejścia szkolenia z bezpieczeństwa prac transportu pionowego i otrzymuje naklejkę na kask potwierdzającą, że może podpinać/kierować transportem pionowym ładunków za pomocą żurawia.

transport pionowy
wysuwnice

Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo prac związane z transportem pionowym, na budowach członków Porozumienia Deweloperów stosowane są tylko systemowe bezpieczne statycznie (policzone/zabezpieczone na uderzenie boczne transportowanym ładunkiem) wysuwnice budowlane nowego typu (rama wysuwnica na sztywno spięta łącznikiem z rozporami stropowymi wysuwnicy).

transport pionowy
dźwigi

Do transportu pionowego materiału używamy dźwigów towarowo- osobowych budowlanych z dodatkowym zadaszeniem, jako zabezpieczenie przed spadającymi materiałami z wysokości. Barierki na przystankach poszczególnych pięter są w standardzie zgodnym z przepisami prawa (barierki i bortnica).

arrow_back_ios
arrow_forward_ios
praca na wysokości
kompetencje

Na naszych budowach przeprowadzane jest szkolenie wewnętrzne dla naszych pracowników i pracowników wykonawców z zasad bezpiecznej pracy na wysokości w tym planowania prac oraz właściwego doboru systemów zabezpieczeń zbiorowych i indywidualnych.

praca na wysokości
obarierowanie krawędzi

Upadek z wysokości statystycznie jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków ciężkich i śmiertelnych. Przy pracach na wysokości stosujemy tylko systemowe zabezpieczenia krawędzi (siatka stalowa i słupek stalowy), użycie drewna na barierki ograniczone jest do minimum. Podstawa słupków systemowych dobrana jest do elementu konstrukcyjnego do którego jest montowana (np. specjalne uchwyty do dźwigarów szalunkowych, larsenów itd.)

praca na wysokości
schodnie

Do przemieszczania się pomiędzy różnymi poziomami stosujemy schodnie systemowe stalowe (nie drewniane), użycie drabiny jako drogi komunikacji ograniczone jest do minimum.

praca na wysokości
obarierowanie balkonów

Płyty balkonowe są dodatkowo zabezpieczone z użyciem tymczasowych systemowych barierek do czasu zamontowania docelowego obarierowania balkonu.

arrow_back_ios
arrow_forward_ios
logistyka
ciągi piesze i kołowe

Potrącenia pracowników przez poruszające się pojazdy na terenie budowy są bardzo częstą przyczyną poważnych wypadków. Na naszych budowach dbamy o segregacje ruchu kołowego od pieszego poprzez fizyczne wygrodzenia systemowymi barierami ciągów pieszych/kołowych.

pozostałe
zaplecze budowy

Na naszych budowach stosujemy tylko systemowe zaplecza budowy w dobrym standardzie. Stosujemy tylko systemowe stalowe schody i balustrady przy piętrowaniu kontenerów.

pozostałe
zabezpieczenie prętów

Zabezpieczamy wszystkie wytyki prętów/ankry, które w przypadku potknięcia/upadku pracownika mogą stanowić zagrożenie urazem.

arrow_back_ios
arrow_forward_ios
kontakt
developers' alliance for sustainbility
e-mail: kontakt@developersalliance.pl
Arkadiusz Kielasiak - tel. +48 512 511 121
Łukasz Zagajewski - tel. +48 797 019 641
Łukasz Bartnicki - +48 885 982 154
Andrzej Czenczek - +48 885 998 166
© CobaltBlue